Jdi na obsah Jdi na menu
 


DRAČÍ MORAVA - DRACI NA HANÉ

23. 8. 2008

 2. ročník

veřejného závodu dračích lodí

v Kojetíně

 

VÝSLEDKY SPORTOVNÍCH SOUTĚŽÍ

 

 

Moravu opět ovládli draci

     Předposlední prázdninový víkend se konala největší sportovní událost roku v Kojetíně. V malebné kojetínské loděnici se během víkendu vystřídalo téměř 4500 lidí, z toho na tisíc závodilo v 46 zúčastněných posádkách.

     V sobotu, přesně v 9:30 se nad Moravou rozezněly bubny dračích lodí, které se ozývaly po celý víkend. Závodilo se v 6 kategoriích. V poháru dračic si prvenství vyjely Komety, ve školském poháru nenašli přemožitele Gympláci, nejlepší firmou se stal EMOS, v kategorii fun zvítězila Dračia légia Trenčín A, ve veteránech vyhrál Dragonteam Kojetín Oldies, nejlepším týmem dětských domovů se staly Vydry a v kategorii dětských domovů a veřejnosti zvítězil Akord-Stříbrňáček.

     Sportovní klání skončilo v neděli kolem třetí hodiny. Po té se konalo už jen slavnostní vyhlášení všech vítězných posádek.
    

Závěrem bychom chtěli, jménem Kanoistiky Kojetín, poděkovat jak organizátorům, tak všem zúčastněným, bez kterých by se taková akce neobešla.

-m-

  

 Dračí lodě brázdily Moravu - prerovsko.eu

 

Album z průběhu letošního rojení draků  na Hané je dost rozsáhlé a až na vyjímky jsou snímky uvedeny v časové posloupnossti. Chvílemi horší kvalitu omluvte - cílem bylo zachytit z průběhu co nejvíce, a proto se zde možná i mnozí najdete.

Přeji dostatek trpělivosti při prohlížení a hezké vzpomínky u zachycených momentek !

-jk-

a aby toho nebylo málo - pod odkazy uvedenými níže,  jsou fotky další,

za jejichž postoupení také velmi děkujeme.

 

 

FOTOGALERIE NA - PŘEROVSKO.EU

SNÍMKY ZDEŇKA SCHOVANCE

FOTOGALERIE VRANÍKOVA

 

 

Obrazek  

~ ~ ~ ANKETA ~ ~ ~

 

 

 
 Poděkování


      Vážené dračice, dráčata a draci, milí návštěvníci a sportovci. Dovolte mi malé ohlédnutí za právě ukončeným II. ročníkem Dračí Morava & Draci na Hané.

      Téměř dva dny probíhalo zápolení 46 posádek dračích lodí u nás v kojetínské loděnici, kdy aktivně závodila bezmála tisícovka závodníků kteří připravili zajímavou a dramatickou podívanou pro přibližně tři tisícovky diváků a hostů.

      Pořádání těchto masových akcí není právě jednoduché a navíc v celé režii tak malého klubu, jakým Kanoistika Kojetín je. Vysoce oceňuji za průběh zdařilé akce všechny aktéry, kteří se na pořadatelské činnosti podíleli.

      Maraton, trvající pro pořadatele nepřetržitých cca 50 hodin pořadatelsky zajišťovala početná část členské základny (zhruba 60 osob) včetně rodinných příslušníků a přátel. Mezi organizátorskou povinností si ještě museli najít čas i na samotné závodění. Pokud k tomu přidám přípravu areálu a úklid během a po akci, jde zhruba o celý týden bezesných nocí. Upřímně děkuji všem organizátorům za heroický výkon, dále všem sponzorům za podporu, bez které takovou akci nelze zvládnout. 

      Děkuji také významným osobnostem za poskytnutí záštit nad jednotlivými kategoriemi závodů a v neposlední řadě děkuji všem posádkám za účast v závodech a také veřejnosti za podporu ve formě návštěvy celé akce.


      Dovolím si festival označit za velmi zdařilou akci. Jistě se najdou na organizaci drobné vady, kreré se do příštího ročníku budeme snažit napravit. Těším se na III. ročník festivalu, který budeme pořádat v příštím roce tradičně týden po kojetínských hodech.

     S pozdravem

sportu zdar a dragonboatingu zvlášť

 

Jiří Prokeš 

Předseda klubu Kanoistika Kojetín

 Obrazek 

 Obrazek

 

 

 

Obrazek

( pozvánka - sobor "pdf" )

( pozvánka A3 - soubor "pdf" )

  

PROPOZICE

 

PŘIHLÁŠKA

 

ČASOVÝ PRŮBĚH FESTIVALU

 

 

ROZPIS POSÁDEK PRO JEDNOTLIVÉ KATEGORIE A POHÁRY

 

Příjezd k loděnici

Poloha:  49° 21´16" S;   17° 19´03" V

( kliknutím na obrázek jej lze zvětšit )Obrazek

Příjezd k loděnici je po výpadové silnici z Kojetína směrem na Přerov. Odbočka po místní komunikaci je ve zobrazeném výřezu vyznačena červeně (cca 500 m). Poloha loděnice je též uvedena v "oblíbených odkazech" (levý sloupec web.stránky) nebo zde - jako adresa na serveru www.mapy.cz .  V případě použití plánovače trasy zadejte jako cil - adresu: Samota č.p. 1371, Kojetín, okres Přerov

 

 

 

 
Obrazek
(děkuji za pochopení - váš webmaster)

 

Komentáře

Přehled komentářů

Souhlas se zklamáním

(Honza, 25. 8. 2008 11:22)

Ač nerad, musím vesměs souhlasit s příspěvky o vaší letošní "organizaci" závodů. Od slušně řečeno prapodivných startů, "hlasitosti" startéta s jeho megafonem (vloni byl mnohem lépe vybaven, včetně startovní pistole...), způsobu měření času a okamžiku spuštění stopek (udivujicí je, jak jste schopni v cíli měřit na setiny sekundy a přitom pro vás není problém mít mezi loděmi, které dojely těsně za sebou rozdíl v čase 3 vteřiny...) až po počínání některých kormidelníků (ne všech, ale úžasný byl starší pán v dráze č. 1, který vždy již minimálně 30 m před cílem už pro jistotu začal postupně zatáčet, aby se pak za ním s lodí pohodlně otočil...). K toaletám, vodě a hygieně celkově se raději nevyjadřuju. Co vám asi vyčítat nelze, je přítomnost "žoldácké" čili prodejné posádky (za prachy pojedem za kohokoliv, např. letos tady pod názvem EMOS, v Přerově to byl tuším Policejní klub Přerov). S čím ale nesouhlasím, je nízká hranice 50-ti let pro registrované závodníky, kdy už jejich počet v posádce není omezen, jako tomu bylo letos u AKORDu. Sami nejlíp víte, jak vysokou výkonnost si udržují, když sbírají úspěchy, kam přijedou. Vůči ostatním ryze amatérům je to podle mě dost nefér a letošní konečný výsledek EMOSu a AKORDu mi to jen potvrzuje... Přesto aspoň malé díky pro vás, kdo jste se snažili o co nejlepší průběh závodů...

tiez jedno diky z trencina

(duso, 25. 8. 2008 11:18)

Z Trencina tiez jedno dakujeme za pekne zavody organizatorom aj vštkým zucastnenym.
P.S. pre Ottu
V dracej lodi sme sedeli po druhy krat(z mojou vinimkou kedze ja osobne som registrovany, co je ale podla pravidiel v poriadku). V posadke sede sest juniorov kajakarov (maju cca 15 rokov)a jeden registrovany dragon. Zbytok posadky nieje nicim profesionalna (aspon zatial nie)jedna sa prevazne o vodnych turistov a niekolkou ludi ktory padlo drzalo v ruke prvikrat. SPOMINANY ROZDIEL VO VYKONNOSTI BOL PODLA MOJHO NAZORU VO VEKOVOM A VAHOVOM PRIEMERE POSADOK (boli sme rychlejsi na starte, do zaveru nas vzdy ostatne posadky stahovali).
Na koniec este dodam : Jako posadka mame ciel zadovazit si lod zacat podstivo trenovat a napokon presadit sa v profesionalnej Open kategorii, avsak fungujeme ete len tri tyzdne, bez lode a treningov to jednoducho nejde (u vas predsa trenuju aj amateri), buduci rok by ste sa s niektorimi z nas nemali v priamom suboji stretnut, to vsak neznamena ze z trencina nepridu ine posadky aby vas trochu prehnali :)
Sportu zdar, Dragonboatingu zvlast

Murphyho zákony

(V.Sedlák, 25. 8. 2008 10:40)

pan Murphy je opravdu špička - velmi se mi líbí a často si připomínám jeho zákony, i když mezi jeden z nejdůležitějších patří
"... s Přerovem se nemůže nikdo srovnávat".
Doporučuji těm, co ještě nečetli k prostudování i další jeho knihy.

Díky za ha hezké závody

(děvčata z UH a Hodonína, 25. 8. 2008 9:27)

Kluci a holky obdivujeme Vás, co jste v těch skromných podmínkách - tam u vás na Špici dokázali. Víme, že tolik finančních prostředků jako do jiných sportovních odvětví a zvláště ve vašem městě, ve stínu přerovského satelitu, asi nemáte. Velmi Vám proto fandíme a držíme palce, aby jste se příště ještě lépe vyrovnali i s těmi ohlasy, které sice na první pohled vypadají nepříjemně - ale umožňují Vám, být příště ještě lepší.
Kanoistice- AHOJ !!!

dotaz

(Otta, 25. 8. 2008 9:20)

Dobrý den. Zajímalo by mě, jestli posádka dračích lodí z Trenčína patří mezi amatéry? Zařazení do kategorie Fun mi přišlo zvláštní. Jejich sehraní a výkony jsou fantastické, jen mám obavu, že jde o profi tým. Patrně ale nejsou členy českého svazu a tak jsou mezi amatéry. Pak je to ale poněkud nevyrovnaný souboj.

organizace

(murphy, 25. 8. 2008 8:15)

Ahoj, tak co se týká organizace, nemůžete se vůbec srovnávat s Přerovem. Na startu chybí pistole, startérovo vpřed není příliš hlasité. Ten amplión by měl držet v ruce před ústy a ne ho mít položený na stole - jeho funkce pak není využita. Občerstvení v neděli bylo nedostatečné, chyběla možnost snídaně. Párek a zelňačka nejsou asi pro všechny to pravé ořechové. Hygiena ani nemluvím. Proč nejste schopní zajistit alespoň ty koryta co vloni? To je to takový problém? Vymlouvat se na asi rozbité čerpadlo je dost chabá výmluva. Prostě jste na to nějak zapoměli. Ale to se stává, když se myslí jen na zisk a ne na spokojenost posádek a návštěvníků. Po použití toalety je většina lidí zvyklá umýt si ruce, to ale v Kojetíně asi není zvykem. Snad tyto nedostatky pro další ročník zvládnete lépe.

nějaké fotky

(fan, 24. 8. 2008 21:51)

http://www.prerovsko.eu/fotogalerie/Festival-dracich-lodi-Kojetin-2008-30

Zklamání

(Lenka, 24. 8. 2008 19:04)

Vaše organizace ve vybírání peněz byla zcela bezchybná, ale vůbec jste nezvládli organizaci soutěže. Starty nebyly vůbec vyrovnané, některé posádky startovali o metr až dva napřed, časy byly nepřesné, kormidelníci neprofesionální a o zdroji vody už vůbec nemluvím. Tyto akce jsou super, sejdou se vždycky fajn lidi, kteří mají sportovního ducha, ale jestli můžu srovnat dračí lodě na Laguně v Přerově a tady tyto tak jsme byly velice zklamáni.

voda

(strýc Péťa, 24. 8. 2008 15:24)

Tak to je sakra pravda. Zamknout si jediný zdroj vody jen pro "členy klubu" je trošku sobecké. Z té prašné cesty jsme byli všichni jako zvěř.

hygiena

(Petr Švarc, 24. 8. 2008 15:16)

Měl bych stížnost na pořadatele letošního ročníku. Vůbec jste nezvládli počet toalet a zcela chyběla možnost použití vody k umytí rukou, či snad nohou. Minulý rok byly koryta, což letos chybělo. Stačilo by vytáhnout alespoň hadici se studenou vodou. Příště to snad zvládnete z vybraných 20,- kč na rozvoj loděnice :-)

příjezd,parkování,

(jJelínek-Brněnský veterán, 21. 8. 2008 18:49)

Zdravím,je možné upřesnit příjezd a parkování pro účastníky Festvalu DL..díky....jelen