Jdi na obsah Jdi na menu
 


NAŠE KREDO

2. 6. 2008

Ahoj všechny dračice a draci z Kojetína

Bohužel jsem se nemohl zúčastnit závodů na brněnské přehradě, ale mohl jsem se, alespoň s některými, kteří zůstali v neděli večer v loděnici, podělit o bezprostřední zážitky a pocity prožité na dalších závodech.

Mám obrovskou radost z toho, že naše malé městečko a náš sportovní oddíl se svým pojetím vodáctví, dragonboatingu a lásky ke sportu zařadil mezi nejlepší oddíly v republice.

To všechno se nám daří proto, že se v oddíle sešli lidi, kteří jsou ochotni udělat kus práce pro druhé a odměnou je jim to, že oddíl funguje velmi dobře. Bylo by , ale pošetilé domnívat se, že se tak děje samo od sebe a za každým úspěchem či výsledkem je potřeba vidět úsilí a práci těch, kteří pro úspěch oddílu pomáhají v rámci své odbornosti a práce pro druhé jim není na obtíž, ale přináší jim radost a potěšení.

Záměrně nejmenuji nikoho z těch, kteří se podílí svou prací ve prospěch celku, protože bych mohl na někoho zapomenout a to by mně velmi mrzelo. Jsem přesvědčen o tom, že ten, kdo se kolem sebe umí pozorně rozhlédnout vidí, kteří lidé pro oddíl pracují a posunují náš oddíl na stále vyšší úroveň.

Já ze své odbornosti učitele a trenéra kanoistiky se snažím o to, abychom se společně pohybovali vpřed po stejné cestě, která nás všechny povede k zdravému životnímu stylu, k radostným společným prožitkům spojeným se sportováním, a protože jsem duší i tělem závodník, tak samozřejmě i k vítězství.

Dovolte pár přenesených myšlenek, které by se měli stát našim kredem, které nás povede k úspěchu a spokojenosti.

  • Toužíme po úspěchu, po vítězství, ale největším životním úspěchem a štěstím je to, že můžeme po této cestě jít, neboť ona sama je tím největším štěstím.
  • Dračí lodě jsou kolektivní sport a je velmi obtížné posuzovat jednotlivce. Proto si posádka volí kapitána a trenéra. Oni pak nesou odpovědnost za složení posádky a výsledky závodu.Tohle jednoduché pravidlo musí umět každý člen posádky přijmout a ztotožnit se s ním.


Pokud tohle jednoduché pravidlo neumí přijmout jen polovina posádky rázem máme 10 kapitánů a 10 trenérů a rozumná domluva je v ….................


trenér Pavel Válek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Naše krédo

(čibis, 17. 6. 2008 21:48)

Mooocc pěkně napsané.Myslím že se z Kojetína stává takovej malej DRÁČEK.