Jdi na obsah Jdi na menu
 


BERN - 2009

31. 10. 2009

Armada cup 2009

 

Obrazek

          Poslední říjnový víkend se tři Koječačky vydaly na strastiplnou cestu směr Bern. První mezistanicí byla Praha, kde si nás vyzvedly Tragédky, kterým jsme měly doplnit loď na Armada cupu v Bernu, kde se každoročně jezdí 9ti kilometrová trať s hromadným startem, což nemá v ČR obdoby.

 
Obrazek           Po pátečním odpoledni ve vlaku a noci v autobuse jsme se v brzkých ranních hodinách konečně ocitly na místě. Startovalo se až po poledni, takže jsme měly dostatek času na prohlídku Bernu. Při procházce prázdnými ulicemi města (Švýcaři ráno, narozdíl od nás, ještě spali) jsme vyjádřily své obavy z odpoledního závodu. Zatím nejdelší trať, jakou jsme na závodech absolvovaly bylo 5km a navíc jsme se bezmála měsíc pořádně nedostaly na vodu, a tak jsme měly co dělat samy se sebou. 

 
           Čím se čas startu blížil, tím rostla nervozita. Pomalu jsme se Obrazekzačaly chystat. Alča s Laďkou si oblékly dres dbTragédek, Kača dres Převážně neškodných, kterým bubnovala. Chaos, který panoval při naloďování bezmála 50ti posádek byl až obdivuhodný, jelikož podél břehu bylo 1 malé molo, takže manšafty lezly do lodí z břehů přes další třeba 3 lodě. To už jsme ale stály na staru s dalšímy 8 ženskými posádkami. Hned po startu jsme se držely v čele spolu se Švýcarkami a Němkami. Švýcarky se nakonec trhly a my se celý závod vezly ObrazekNěmkám na vlně. Byly jsme tak blízko, že jsme se pádlama mydlily skoro celou dobu. To jsme ale ještě nevěděly, co nás čeká po obrátce! Řítili se proti nám mužské posádky, které nás dojížděli. Někdy byl docela problém vyhnout se jak pilíři, tak i ostatním posádkám. Pomalu jsme se blížily do cíle a bylo nám jasné, že ty Němky prostě předjet musíme, a tak jsme nasadily závěr asi 500m před cílem a předjely je ještě o 3 vteřiny. V celkovém pořadí jsme skončily 2.! Převážně neškodní dojeli 24.Obrazek
 

           Po ukončení závodu jsme naložili všechny české lodě, nechaly se vyhlásit a pomalu vyrazily domů. Do Prahy jsme dorazili kolem 5. ráno, my jsme ještě pokračovaly vlakem do Kojetína, kam jsme dojeli kolem 9. hodiny raní.

           Závěrem bych chtěla poděkovat Tragédkám a Převážně neskodným, že nás vzali s sebou. Na takový závod jen tak nezapomeneme!

 
V Ý S L E D K Y ... pdf

 

informace o závodu

 

 

23. BKW-Armadacup
Wohlensee Bern - 31. Oktober 2009

Internationales Skiff- und Drachenbootrennen

13.55 Uhr Start Drachenboot-Race beim Stägmattsteg
14.30 Uhr Start Skiff-Race beim Stauwehr Mühleberg
14.35 Uhr Start C-Gig-Race bei der Wohleibrücke
15.35 Uhr Start VIP-Race
16.45 Uhr Siegerehrung

Festwirtschaft und Musik mit der Jimy Hofer Band
www.bkw-armadacup.ch

 

  

programový prospekt