Jdi na obsah Jdi na menu
 


JEDOVNICE - 2. závod ČP dračích lodí - 2009

30. 5. 2009

 

 Kojetínské dračice a draci

pokračují úspěšně v závodech ČPDL 2009

V sobotu 30. a v neděli 31. května byl odstartován druhý závod Českého Poháru dračích lodí na rekreační vodní nádrži v Jedovnici. Na startu se sešlo 6. posádek žen, 10. posádek mužů a 11. posádek kategorie mix. Klimatické podmínky byly velmi nepříznivé a tak se všechny závodící posádky musely vyrovnat nejen s nástrahami jednotlivých tratí, ale i s deštivým a chladným počasím, které provázelo závody po oba dva dny.

Sobotní dopoledne bylo věnováno závodům na nejkratší trati 200 metrů. V těchto sprintech si vybojovaly třetí místo ženy, posádka mužů obsadila 6. Místo, kojetínský mix a posádka veteránů skončili na pěkném 7. místě.

Sobotní odpoledne bylo věnováno závodům na trati 2000 metrů. Počasí se po dobu konání dlouhých tratí umoudřilo a umožnilo závodníkům absolvovat tuto část závodů bez deště a s trochou sluníčka, které všechny potěšilo. Kojetínské ženy potvrdily svoji výbornou výkonnost i na této trati a umístily se na druhém místě. Kojetínský mix obsadil třetí místo. Posádka mužů obsadila páté místo, posádka veteránů skončila na pěkném 7. místě.

Nedělní dopoledne bylo věnováno trati 500 metrů. Počasí ukázalo opět svoji nevlídnou tvář a v průběhu celého nedělního programu nás všechny vydatně skrápěl déšť. Ženy nasadily dlouhý záběr a bezpečně obhájily do třetice bronzovou příčku. Mix udržel svůj vysoký standart a dojel si v tomto závodu pro svoji historicky první zlatou medaili. Posádka mužů předvedla svým výkonem, že patří mezi elitní posádky a obsadila 4. místo. Historicky nejlepšího umístění dosáhla posádka veteránů, která obsadila 5. místo a sklidila velké ocenění za předvedený výkon od všech soupeřících posádek.

Druhé závody máme za sebou a od obsazených míst se odvine počet bodů započítávaných do celkového pořadí ČPDL pro rok 2009, které by mělo být uveřejněno na webových stránkách asociace DL. Kojetínští draci a dračice přizváni do širší nominace pro reprezentační posádky ČR, žen, mužů, veteránek a veteránů pokračovali po skončených závodech v přípravných trénincích na MS DL.

 

Kategorie

 

200 metrů

bodů

 

500 metrů

bodů

 

2000 metrů

bodů

 

Celkem bodů

Ženy

3. místo

17

3. místo

17

2. místo

18

 

52


Muži

6. místo

14

4. místo

16

5. místo

15

 

45


Veteráni

7. místo

13

5. místo

15

7. místo

13

 

41

 

Mix

7. místo

13

1. místo

20

3. místo

17

 

Hodně zdaru Všem kojetínským drakům a kanoistům přeje trenér         

Pavel Válek.

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

(PDF)

postřehy brněských veteránů

ZPRAVODAJSTVÍ na IDNEScz

ČT4 - sport v regionech

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °

 

FOTOALBUM

fotoalbum

 

Závody dračích lodí Jedovnice

http://www.brnensti-draci.estranky.cz/clanky/aktuality/cesky-pohar-brno---jedovnice-2009

I N S T R U K C E

u b y t o v á n í

POČASÍ - předpovědní mapy

TRASA + mapa okolí rybníka

autokemp Olšovec