Jdi na obsah Jdi na menu
 


DRAČÍ MORAVA - DRACI NA HANÉ(202)

22. 8. 2009

 3. ročník veřejného závodu dračích lodí

v Kojetíně

 

V Ý S L E D K Y

absolutní pořadí

dlouhé tratě

dračice

pohár GP 2009

pohár starosty Kojetína

 pohár škol

veteráni

 Obrazek

FOTOGALERIE - klikni na obrázek

 FOTO na "přerovsko.eu"

 . . .   n a p s a l i   n á m   . . .

 

PODĚKOVÁNÍ

Dobrý den, zasíláme pozdrav z DD Uherské Hradiště a připojujeme poděkování. Účastnili jsme se závodů Draci na Hané, pořádané 22.8.2009. Nás se týkal závod o Pohár dětských domovů, který měl mimo jiné i charitativní pojetí. Jeho náplní byla plavba dobrovolníků společně s dětmi z dětských domovů. Měli jsme tak možnost posílit náš tým dětmi z úplných rodin. Závody byly plné skvělých zážitků, moc se nám líbil přístup našich ,,soupeřů“, převážně členů kanoistického oddílu. Krásně nám fandili a obdarovali nás upomínkovými dárky. Počasí nám moc nepřálo, velký liják a zima nás přinutili závody zakončit předčasně. I tak jsme společně odjeli domů s dobrým pocitem, že jsme si soutěž bezva užili.

Kluci a holky z DD Uherské Hradiště

 

Místo konání: řeka Morava - loděnice Kanoistiky Kojetín
 
P R O G R A M
 

Obrazek

plakát


SOBOTA - 22.srpna 2009
          8°°                 PORADA
          9°° ÷ 18°°      závody - 200 m / 3 kola
          cca 18:30        dlouhé tratě (1000 m) 
20°°   po ukončení závodů - dragonpárty - Hraje: TipŤop

NEDĚLE - 23 srpna 2009
          od 9°°            závody
          cca  16°°        po ukončení slavnostní vyhlášení všech kategorií    

BOHATÉ OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO

 

rozpis posádek - časů na 200 m - sobota i neděle

DĚTSKÉ

  DOMOVY 

 

GP 

POHÁR

STAROSTY

 

  DRAČICE  

A

  ŠKOLY

VETERÁNIFotodokumentace ze závodů
ročník  -  2008
2007/1    2007/2
 

Obrazek

1. Pohár škol - startovné 1000,-- Kč


2. Pohár dračic - startovné 3000,-- Kč


3. Pohár veteránů - jednodenní- pouze 200 m , startovné 3000,--Kč


4. Pohár starosty města - korporace přátel - 5000,-- Kč, firmy nestartující v soutěži GP- 8000,-- ( povolena registrace v ČP-2 pádlující, 4 pádlující ženy)


5. Charitativní pohár - dětské domovy - zdarma


6. 5tý závod Grand Prix - východní divize - korporace přátel - 5000,--, firmy 8000,-- Kč, podmínka 4 pádlující ženy (i registrované) u mužů povolena účast registrovaných nad 50 let věku.

V případě menšího zájmu posádek si pořadatel vyhrazuje právo na sloučení kategorií. Přihlášky na email: prokesji@seznam.cz do15.8.2009 do 24.00 hodin, platba taktéž na účet1880908379/0800 nebo hotově do pokladny. V ceně startovného je jeden trénink .Nutno nahlásit předem, po dohodě viz rozpis z webu.

 

Obrazek

 

 

upoutávka

jpg - pdf

 

  

   plakát     

 

 

propozice

  

přihláška

 

Příjezd k loděnici

Poloha:  49° 21´16" S;   17° 19´03" V

( kliknutím na obrázek jej lze zvětšit )Obrazek

Příjezd k loděnici je po výpadové silnici z Kojetína směrem na Přerov. Odbočka po místní komunikaci je ve zobrazeném výřezu vyznačena červeně (cca 500 m). Poloha loděnice je též uvedena v "oblíbených odkazech" (levý sloupec web.stránky) nebo zde - jako adresa na serveru www.mapy.cz .  V případě použití plánovače trasy zadejte jako cil - adresu: Samota č.p. 1371, Kojetín, okres Přerov


 

Komentáře

Přehled komentářů

Modří draci nejsou podvodníci

(MVDr. Vrajová, 29. 8. 2009 20:44)


Ráda bych poděkovala všem za podporu a pochopení některých neslušných a nesportovních reakcí našich žáků. Nesouhlasím se změnou pořadí z prvního na třetí místo posádky modrých draků z důvodu "nepovolené doplnění posádky o nepovolené členy". Dle poskytnutých propozic nebyl seznam posádky pořadateli předem vyžadován. Naše posádka byla sestavena již před zahájením závodů a v tomto složení jsme odjeli všechny rozjížďky. Jediná změna nastala u první a finálové jízdy, kdy jsme byli nuceni doplnit posádku modrých draků o 4 náhradní členy. Důvodem nebyla potřeba zlepšení výsledků, ale doplnění chybějících členů, kteří jeli současně za posádku bílých draků. Není také pravdou, že někteří slabší členové posádky byli záměrně nahrazeni "namakanými borci". Naší strategií bylo soustředit síly na finálovou jízdu. Díky tomu jsme jeli finále "na plno" a podařilo se nám i přes omezenou možnost přípravy zvítězit. Ráda bych také připomněla, že konečný výsledek byl zásluhou celé posádky. Všechny "dopingové:) namakané borce" jsem neoslovovala dle hodnocení jejich výkonů, ale na základě jejich vstřícnosti a ochoty s námi absolvovat tyto jízdy. Podaný protest měl být řešen v jiné atmosféře a ze strany pořadatelů by jistě nebylo na škodu nás jako vítěznou posádku informovat o změně. Nechť je tento konečný verdikt velkým ponaučením pro všechny zúčastněné a věřím, že příští ročník již budou zachovány všechny regule sportovního chování a pravidel tohoto, jinak skvěle připraveného závodu. V opačném případě by se mohlo stát, že kategorie škol zůstane do příštích ročníků obsazena pouze jedinou posádkou - Gymnázia Kojetín. V závěru ještě jednou děkuji za všechny příznivé ohlasy a podporu ostatních posádek a mnohých diváků, pro které zůstali vítězi modří draci z veteriny.

...

(..., 29. 8. 2009 14:15)

Žádný bronzový medaile jsme si na krk nepověsili, nevím kde jste přišli na takovou blbost.

ahoj všichni

(prochyna - bubenice, 28. 8. 2009 20:56)

Čau pééééťo....vubec nemááš zač...aspoň jsem poznala nový lidi :-) a kdyby si ještě někdy potřeboval buben, tak mi napiš na icq 348-110-500......tak se měj...ahoj

Ahoj všichni

(Petr, 28. 8. 2009 17:48)

Nějak jsem se začetl do těhle odkazů a musím přiznat, že se za veterinu stydím. Neříkám, že nejste v právu, ale špetku slušnosti a sportovního chování byste najít mohli. Těmi články jen ukazujete, že jste burani, ale nic nevyřešíte. Trochu potrénujete a vyhrajete to příště, jako čerstvý absolvent veteriny vám samozřejmě fandím.
Vy ostatní byste alespoň mohli uznat, že po sobotním mrholení byl problém s lidma, a každý to řešil jak mohl.
V neděli jsem netihl poděkovat bubenici právě od gympláků, která mi pomohla, když mi bubenice chyběla, Tak Děkuji :-)
Doufám, že se situace příště zlepší, třeba si i veterina s gymlákaka podají na stupínku vítězů ruce a pogratulují si, a zážitek bude hned příjemnější.
Všem přeji hodně zdaru na dalších závodeh, Ahoj.

zase se to potvrdilo!

(černá kočka, 27. 8. 2009 22:05)

Ahojky všichni.Je mi líto co se talo veterině,moc sem jim držela palce a dost mě překvapilo a naštvalo co udělali gympláci.Bylo mě za ně hamba.Kdysi mi jedna paní řekla ,že gympláci jsou elita národa.No tak potěž to bude ten stát vypadat.Ty pravidla sem hledala a bohužel sem je taky nenašla. A s tím kdo za koho jel bych radši chamtivý gymláci pomlčela, protože vy jste tam měli lidi kteří na gympl nikdy nechodili a 18 už jim taky bylo dávno. No a s těma medajlema za 3 místo co jste si nasadili tak to byl vrchol vaší inteligence.Možná by jste měli mít na GYMPLU víc hodin slušného chování.No a veterině držím palce na příští rok aby vyhrála všechny závody a hlavně už neměla takový soupeře.Papa

Gymplaci curaci

(VETERINA GO, 27. 8. 2009 20:23)

tak hele vi svine z gymplu to ze ste podali ten posranej protest jenom dokazalo ze na to nemate nas porazit mi to resily i s dragon forse a ti nam rekli sami ze tohle pravidlo neni a nikdy o nem neslysely sami nam rekli ze to je jenom trapnej pokus o to ziskat zlato nam je u prdele jak ste skoncily v kojetine tam to de do sracek a prerov vam zustane hrobem tesim se tam a tesim se na ty vase sveseny hlavi po finale az zjistite ze pravda vitezi takze VETERINA GO

To je fakt

(K.Z., 26. 8. 2009 19:55)

To je pravda už nemá cenu se hádat mi to nezměníme....jinak gympl vyhrál a mi gummibears jsme na tom taky vytězily a vy veterino buďte rádi že jse byli aspoň třetí.Jinak fajn festival.Doufám že čtvrtý ročník bude ještě lepší.Mějte se pěkně:-)

Poděkování

(abc, 26. 8. 2009 18:44)

Chtěla bych poděkovat za super dračí fesťák. Jistě ty malé chybky pro příští ročník odstraníte a bude to ještě lepší... :)
Pro ostatní... nechcete sem prosím dávat odkazy na fotky?? :)

Haloooo

(návštěvník, 26. 8. 2009 15:45)

Prosím Vás, tohle jste si měli vyřešit hned po závodě (složení: gympl, veterina, pořadatelé) a né to tady spamovat.. chápu vaše rozhořčení, i naštvání nad chybou pořadatelů, ale teď už to nezměníte. Pořadatelé si jistě dají na příští rok pozor, přece chybama se člověk učí... (+ byl to teprve 3. ročník, tak se chybky jistě najdou...)
Ale tím že se tady hádáte, tak tím jen škodíte tomuto festivalu dračích lodí....

Nechejte si raději energii na další závody... dík...

...

(..., 26. 8. 2009 10:22)

Jen tak mimochodem v Přerově jsme taky jezdili na rozjížďkách špatně a ve finále vás předjeli, takže se laskavě neobracejte na rozjížďky. A tam jsme jeli pořád ve stejném složení. Je jasně dané v pravidlech, že se ve finále rozjížďky vůbec nepočítají a jede se s čistým rejstříkem. a ti 4 cizí lidi v posádce nám to moc neovlivní. Jo jen tak mimochodem naše děcka už do Kojetína asi ani nepojedou. Záleží to na nich.

...

(..., 26. 8. 2009 10:16)

V přihlášce nic o věku u škol není. A jen tak mimochodem nechce mi někdo poslat stránky kde ty pravidla jsou?? Bo ať jsem zkusila cokoli, tak jsem nikde kromě téhle stránky nic nenašla a tady nikde o věku u škol nic není. A když rozhodčí tvrdí při tom samém dotazu něco jiného pokaždé, tak by se měli první naučit pravidla oni. Ale to už je jedno. Jo jen tak mimochodem, my jsme měli modrá trička a v posádce jenom asi tři nebo čtyři lidi půjčené, bo museli odjet dom. Ta posádka co měla celou loď poskládanou z různých lidí z různých týmů byla sice názvem veterina, ale bílá a navíc jejich kapitánem jsem nebyla já, ale někdo jiný. Takže za tohle mi laskavě nenadávejte. A i kdyby oni vyhráli, tak myslím, že jedinej tým, kterej by na ně nepodal protest by jsme byli my. Ne kvůli tomu, že je to veterina, ale kvůli tomu, že my si přijeli zapádlovat a pobavit se. Jenom to prostě všechny nasralo. A s člověkem, který zná pravidla nazpaměť jsme se bavili a říkal, že rozhodčí co je na startu, když tam uvidí posádku, která není složena pravidel, tak ji nemá vůbec nechat jet a má je hned vyhodit. Takže jestli jsme jeli proti pravidlům, tak nás měli vykopnout už oni. A museli na nás dobře vidět kdo je v té lodi, ptz jsme byli na čtverce a to si myslím že bylo dost blízko k nim.

ubozí jak sviňa

(Vej, 26. 8. 2009 10:10)

Veterino, směju se vám....přístí rok chci vidět odevzdanej seznam lidí z posádky....jinak se pak obhajujte kde chcete, když neumíte férově vyhrávat, tak vyhrávat proste nebudete a můžete si tu brečet nad třetím místem jak chcete...uz jen to ze v rozjizdkach sme meli naskok 6 sekund trochu zavánělo, že ste nas najednou předjeli. Příště až budete chtít neférově vyhrát tak to udelejte vic nenápadne. Pořadatelé vám nesežerou výmluvy typu: že ste to nevěděli, že vam odjelo 6 lidí domu a museli ste tam dat lidi z jiných týmů atd.Pravidla sou snad jasná a za vaši nevědomost nikdo nemuže a říkám vám...Příští rok si to pohlídám kdo do té vaší lodi leze a nepřejte si mě jestli se to bude opakovat...rači víc trenujte, když ste neschopní nas předjet aniž byste podváděli...

...

(VaseIva, 26. 8. 2009 9:33)

já nevím prostě se mi zdá, že tady plácáte z vody a ti co prohráli to prostě nemůžou překousnout .. a myslím si , že veterina na dračí lodě nejezdí kvůli zlatu ale aby si zajezdila a namachrovaným gympláčkům se zase něco nelíbilo a brečí tu nad rozlitým čajem...

...

(Aďosh, 26. 8. 2009 8:23)

Nechápu co řešíte :D abyste se všici do jednoho nezbláznili :D Veterina vede :D radši mrtvej než druhej :D veterina go :D

...

(gkj, 25. 8. 2009 21:00)

A navíc .. to, že podáme protest, jsme si řekli už když jsme stáli na startu.

...

(..., 25. 8. 2009 20:55)

slozeni posadky si kazdej vsiml az se lezlo do lodi ... v tu chvili bylo fakt hodne casu jit sepisovat protest :) a stezovat si gympl sel ihned po odjeti zavodu, to jeste nikdo netusil ze se umisti na druhym miste a ze z toho nejvic vytezi kdyz ten protest poda..

...

(..., 25. 8. 2009 20:52)

To chceš říct, že jsme to měli udělat tak, že když jsme viděli až na startu, kdo v té vaší lodi sedí, tak říct: "Moment, odkládá se start, jdem prvně podat protest??" :D:D to mi chceš tvrdit?? Protože když jste lezli do lodě vy, lezli jsme do lodě i my, tudíž jsme se zajímali o sebe a nee, kdo leze do jiné lodě .. zjistilo se to na až startu .. a navíc, kdyby sis pořádně přečetl pravidla, zjistil bys, že protest se podává 15 minut PO závodě, nikdy jindy ... a navíc-pravidla veřejně oznámena byla, a to na internetu, i v přihlášce, a kapitán měl za úkol to sdělit posádce, což se ve vašem případě asi nestalo..

Tak si ji vem sám....

(she, 25. 8. 2009 20:44)

Hele, ty chytráku řekni sám, že by sis tu medaili vzal??? osobně bych ji vám ju hodila na hlavu, když jste takoví borci....a jelikož sem se těchto závodů vůbec nezúčastnila, přesto souhlasím s tím že by pravidla měly být veřejně oznámeny a né se měnit jak se komu zachce či jak komu vyhovuje!!!!!!po skončení závodů..rozohdčí jsou tam přece od toho, aby to kontrolovali a přece vidí kdo na tu loď leze!!!!je to hezké nechat někoho odjet a pak se teprve ozvat, až se zjistí, jak se kdo nakonec umístí!!!!

...

(misa, 25. 8. 2009 20:44)

kazdej na brehu, koho jsem se ptala mi rekl, ze to co udelala veterina bylo pekne nefer vuci ostatnim posadkam.. takze nevim jak muzete s jistotou tvrdit, ze za vama staly vsechny tymy vsech kategorii. kazdej tym by takhle mohl do lode nasadit na finalko dospely nabuseny chlapy a vymenit pulku posadky a zajistit si tak zlato - ale nikdo krome vas to neudelal.. protoze ostatni posadky se tam prijely proste pobavit a zajezdit si. tohle byl pohar skol, nicmene vase finalni posadka vypadala, jakoby si spletla kategorii - a rikal to kazdej. takze tady nekecejte.. smirte se s tim, ze to vy jste se chovali neferove, ne my a klidne nas straste jak nam to pristi rok natrete.. vztekate se tu jak maly decka a nedokazete priznat, ze jste se zachovali nefer vuci ostatnim.

....

(..., 25. 8. 2009 20:26)

Spíš naopak, z žádných druhých medailí jsme se neradovali, dávali jsme vám je a vy jste si je nevzali, proto jsme je položili na zem a dál se o ně nestarali .. váš problém .. a pokud jste si nevšimli, tak pivka a šampaňský tam dostala každá posádka, i VŠECHNY školní, co stáli na bedně .. ano, máte pravdu, v Přerově jste nás porazili s lodí plnou středoškoláků, proto jsme ani nepípli, jen vám zatleskali a podali ruku .. to jste totiž vyhráli férově. A provokaci z vaší strany typu, "To jsme vás ale oblafli, vyměnili jsme si totiž na finálko posádku", to taky od vás nebylo zrovna hezký a sami jste se tím prozradili. Kdyby nebyl protest oprávněný, uznanej by nebyl.