Jdi na obsah Jdi na menu
 


9th World Dragon Boat Racing Championships

26. 8. 2009

 

9th WORLD DRAGON BOAT RACING CHAMPIONSHIPS

RACICE REGATTA COURSE, RACICE, Nr PRAGUE, CZECH REPUBLIC

26th - 30th AUGUST 2009

.... k o m l e t n í   v ý s l e d k y ....

 

Obrazek

I na malém městě se dají dosáhnout velké výsledky

ObrazekV týdnu od 26. srpna do 30. srpna 2009 proběhlo v Račicích na umělém závodním kanále deváté Mistrovství světa dračích lodí. Tohoto soupeření se zúčastnili závodníci z téměř třiceti států světa.

Startovali zde posádky Kanady, Číny, Filipín, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska, USA, Ruska, Británie, Jižní Afriky a řada dalších reprezentačních posádek jejichž vyjmenování by zaplnilo celou stránku.

Reprezentovat Českou republiku mohli závodníci, kteří byli vybráni na základě dosahovaných výsledků, jak v Českém poháru dračích lodí, tak na mistrovství Evropy klubových posádek v Budapešti.Obrazek

Kanoistika Kojetín se během čtyř závodních sezón (v  roce 2006  poprvé startovala posádka mužů v ČPDL) postupně vyšplhala prostřednictvím dosahovaných výsledků na medailové pozice v domácí soutěži a v letošním roce završila své snažení ziskem medailí z mistrovství Evropy klubových posádek. V kategoriích žen, stříbrná a bronzová medaile na trati 2000 metrů a 500 metrů, muži bronzová medaile na trati 2000 metrů, veteráni nad 50 let stříbrná medaile na trati 2000 metrů, 200 metrů a 500 metrů.

Díky těmto výsledkům se dostalo cti reprezentovat Českou republiku na devátém Mistrovství světa dračích lodí i 38 kojetínským drakům a dračicím.

V kategorii Premier Open reprezentovali: 

Tomáš Janoušek a Jaroslav Mucha.

V kategorii Premier Women reprezentovali: 

Ilona Kapounová, Lucie Kotoučová, Martina Vavrouchová, Anna Zicháčková, Petra Šupčíková, Kateřina Vymětalová.

V kategorii Senior A Open reprezentovali: 

Stanislav Hrňa, Jiří Finger, Ladislav Kozák, Roman Řežáb.

V kategorii Senior A Women

Lenka Hrňová, Hana Řežábová, Jana Táborská, Miroslava Zedníčková.

V kategorii Grand Senior Open

Ladislav Oulehla, Miroslav Polách, Jiří Beňa, Jiří Kučírek, Miroslav Polišenský, Ladislav Jež, František Krejčiřík, Petr Válek, Jiří Štábl, Jaroslav Kačírek, Jaroslav Smutek, Vladimír Michálek, František Fidra, Karel Liška, Jiří Prokeš, Jiří Kačírek, Pavel Válek.

V kategorii Junior Open

Jan Dostál.

V kategorii Junior Women

Kateřina Vymětalová, Kateřina Kavulová, Monika Vyoralová, Hana Řežábová, Jitka Šťastníková, Ladislava Minaříková.

ObrazekZ mistrovství světa tak do Kojetína zásluhou jednotlivých reprezentantů startujících v medailových posádkách přivážíme sady medailí: tři zlaté z kategorií Junior Women, Open a Mix, tři bronzové z kategorií Premier Open, Mix, stříbrnou a bronzovou z kategorií Senior A Open, Women, Mix. V kategorii Premier Women a Grand Senior jsme přivezli umístění jak ve velkém, tak v malém finále. 

V souboji se světovou špičkou jsme předvedli hodnotné výkony a ve finalové jízdě Grand Senior na 200 metrů nás od medaile dělilo je 0,338 sekundy.

ObrazekV roce 2006 nikoho z nás, kteří jsme stáli u zrodu dračích lodí v Kojetíně nenapadlo, že se nám podaří sáhnout si prostřednictvím našich nejlepších závodníků až na samotný vrchol sportovního snažení, kterým bezesporu zisk medailí z Mistrovství světa je. Dosažené sportovní výsledky vypovídají o dobré práci týmu lidí, kteří se podílí na vedení Kanoistiky Kojetín, treninkové a sportovní připravě a v neposlední řadě o snaze většiny členů oddílu reprezentovat co nejlépe svůj mateřský oddíl, rodné město a pokud vznikne možnost i svoji vlast.

Za Kanoistiku Kojetín trenér Mgr. Pavel Válek.

SVĚTOVÝ ŠAMPIONÁT  DRAČÍCH LODÍ

Račice 26. - 30. 8. 2009

Obrazek

 http://www.dragonboat2009.cz/

  

 web: http://www.racice.info/o-sportcentru 

AUTOTRASA

časový program jízd - středa 25.8.2009

INFORMATION BULLETIN IDBF 

Obrazek

výsledky 2009 - Praha-Račice

výsledky 2009 - Budapest

výsledky - Malaysia 2008

výsledky na mezinárodního šampionátu v Sydney 2007 + jen finále

finálové výsledky - Toronto 2006

 

články a ohlasy v tisku, televizi a na internetu:     

idnes  07.08.09

sport  5.8.2009 

napalubu.cz  -  7.8.2009

sportovnínoviny.cz  - 5.8.2009

Hosté ČT4 SPORT - 24. 8. 2009   22:25

Lodní sporty - ČT4 - 2. 9. 2009 ve  20°°  ..... MS dračích lodí 2009

 

Hned v úvodu šampionátu posádka ČR v kategorii Grand Ds Open přivezla do cíle na trati 2000 m i pěkných pár hektolitrů H2O z račického kanálu - přesto však udržela svůj ship nad hladinou, což se některým z jejich soupeřů nepodařilo ... další startující pak již raději zaměnili dva členy posádky za docela praktické vědro !!

Obrazek