Jdi na obsah Jdi na menu
 


RAČICE - 1. závod ČP dračích lodí - 2009

16. 5. 2009

 

Kojetínské dračice a draci zahájili závodní sezonu 2009


ObrazekV sobotu 16. května byl odstartován první závod Českého Poháru dračích lodí na kanoistickém závodním kanálu v Račicích. Na startu se sešlo 6. posádek žen, 11. posádek mužů a 11. posádek kategorie mix.

Sobotní dopoledne bylo věnováno závodům na nejkratší trati 200 metrů. V těchto sprintech si vybojovaly překrásné druhé místo ženy, kojetínský mix si vybojoval bronz, posádka mužů obsadila 6. místo a posádka veteránů skončila na pěkném 8. místě.

Sobotní odpoledne bylo netradičně věnováno závodům na trati 500 metrů. Kojetínské ženy potvrdily svoji výbornou výkonnost i na této trati a opět se umístily na druhém místě. Kojetínský mix si o jednu příčku polepšil a obsadil druhé místo. Posádka mužů a veteránů obsadila shodná místa jako v závodě na 200 metrů.Obrazek

Nedělní dopoledne bylo věnováno nejdelší trati 2000 metrů. Ženy nasadily dlouhý záběr a bezpečně obhájily do třetice stříbrnou příčku. Mix udržel svůj vysoký standart a dojel si i v tomto závodu pro bronzovou příčku. Posádka mužů předvedla bezchybným výkonem, že patří mezi elitní posádky, když od třetí příčky je dělila pouhá jedna sekunda. Veteráni se také posunuli o jeden stupínek výše a obsadili sedmé místo.

Úvodní závody máme za sebou i první body do letošního poháru. Nezbývá nám, než poctivou přípravou dosáhnout těch nejlepších výsledků. Za zmínku stojí, že kojetínští draci a dračice byli přizváni do širší nominace pro reprezentační posádky žen, mužů, veteránek, veteránů. Pokud jejich výkonnost bude mít stoupající úroveň budou reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Praze a v Račicích.

 

Kategorie

 

200 metrů bodů

 

500 metrů bodů

 

2000 metrů bodů

 

Celkem bodů

Ženy

2. místo

18

2. místo

18

2. místo

18

54


Muži

6. místo

14

6. místo

14

4. místo

16

44


Veteráni

8. místo

12

8. místo

12

7. místo

13

37

Mix

3. místo

17

2. místo

18

3. místo

17

52


Hodně zdaru Všem kojetínským drakům a kanoistům přeje trenér

Pavel Válek 

 

Obrazek

 

 

A zase závodíme


Třetí květnovou sobotu se dragonům letos poprvé otevřely brány Račicckého kanálu, aby po dlouhé zimě opět změřili síly a ukázali, že nezaháleli ani když venku mrzlo. V sobotu byly na programy krátké tratě (200m, 500m). Ženy ve své kategorii získaly stříbro na obou tratích. Těsně dojely za pražskými W.I.L.D.kami a těsně před Tragédkami. V kategorii OPEN dojeli muži na obou tratích šestí. Veteráni nezklamali a dovezli ve své kategorii jen samé zlaté. MIXová posádka na nejkrátší trati dojela třetí.a na půlkilometrové druhá.

Večer se o kulturní program postarala Hudba Praha, Doutnající Pařezy a Baťa & Kalábůf něžný beat.

Ráno se vody opět rozčeřily. Závodilo se na 2000 m dlouhé trati. Ženám se opět těsně podařilo vyjet si stříbro, muži zabojovali a skončili s bramborou na krku, veteráni si zase sáhli na zlato, MIX dojel 3.

Po závodech program pokračoval tréninkem národního reprezentačního výběru, kde i Kojetín má své zástupce v každé kategorii. Kolem druhé hodiny odpoledne opustila i naše žlutá Karosa Račice a vydala se směrem ke Kojetínu.

-m-

 

Obrazek

http://mgabca.rajce.idnes.cz/Racice/

 

 POZVÁNKA