Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. závod ČPDL 2010 - ŠAMORÍN

10. 7. 2010

pozvánka

časový rozpis

Kojetínští „Dragoni“ na World Capu v Šamoríně uspěli

V uplynulém víkendu se na Slovensku v Šamoríně jel čtvrtý díl Českého poháru dračích lodí, současně jako „Světový pohár dračích lodí“. Pořadatelé si tento název asi jen vypůjčili, protože krom jedné posádky Slováků a posádek z Čech a Moravy jsme se žádné jiné posádky ze zahraničí nedočkali.

Zázemí závodu poskytl hotel Kormorán s celým svým areálem, kde jsme měli všechno co je k závodům potřeba. Jelo se na poměrně malé laguně, což bylo sice výborné pro diváky (vše měli jak na dlani), ale závodící lodě to ve všech jízdách svádělo k vození se „na vlně“, a tak také všechny závody proběhly. Kojetín opět prokázal, že je baštou dragonboatingu v Čechách, když např. v semifinále v kategorii 200 m Premier Mix byly tři lodě z Kojetína doplněny lodí z Ostrožské Nové Vsi. Závodilo se jen na čtyřech drahách.

Celkově jsme si odvezli dva zlaté, dva stříbrné a jeden bronzový pohár. Veteráni, kteří tak jako v loni jezdí v poháru společně s ostatními (v letošním ročníku bez dalších konkurenčních posádek) byli také oceněni zlatým pohárem. Tady nás nejvíc mrzela absence mezinárodních posádek, potřebovali jsme si ověřit, jak na tom před „Mistrovstvím Evropy“, které se koná 13.-15. srpna v Amsterdamu vlastně jsme. Musíme se také zmínit o přerovských dracích, tedy posádce „Moravians dragon“, kteří zde byli poraženi jen na trati 200m draky z Nymburka, na ostatních tratích je neporazil nikdo.

z výsledků ...

Premier Open

Premier Women

Premier MIX

200 m

5. Dragonteam Kojetín

2. Wings of the Dragon Kojetín3. DTMIX Kojetín
8. DT Kojetín Oldies(veteráni)4. DTO-KVS MIX
7. DTO Kojetín MIX
100 m
4. DT Kojetín2. WotD Kojetín4. DTMIX Kojetín
7. DTO-KVS MIX
8. DTO MIX Kojetín
2000 m
4. DT Kojetín1. WotD Kojetín1. DTMIX Kojetín
6. DTO Kojetín6. DTO-KVS MIX

pev

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář