Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 8. 2012

DRAČÍ MORAVA - DRACI NA HANÉ

6. ročník festivalu dračích lodí
10. závod DBGP - Moravská liga dračích lodí - tzv. divize Východ
Termín: 18. a 19. srpna 2012
Loděnice Kanoistiky Kojetín

vitez.jpg

V Ý S L E D K Y (pdf)

zhodnocení festivalu

MÁME ZA SEBOU JIŽ ŠESTÝ ROČNÍK FESTIVALU

hodnocení od předsedy oddílu

Premiéra na ČT1
čtvrtek 23. 8. 2012 v 18:00
(REGIONÁLNÍ VYSÍLÁNÍ – OSTRAVA)

- poslední zpráva ve zpravodajství -

 Obrazek

foto - VRANÍK

  

Úspěšně  skončil již 6. ročník festivalu

Draci na Hané - Dračí Morava 2012

Ke krásné atmosféře a pohodě téměř třiceti posádek dračích lodí, jejich příznivců a diváků přispělo nejen nádherné počasí, ale i skvělé zázemí, které pro všechny účastníky připravili pořadatelé.
 
Na organizaci přípravách sportovního festivalu se kromě výboru tělovýchovné organizace podílely všechny posádky dračích lodí Kanoistiky Kojetín, dále oddíl rychlostních kanoistů i rodiče a příznivci sportu. Program závodů po oba víkendové dny skvěle moderoval Lukáš Kobza z Radia Haná za vydatné pomoci jedné z „modrých dračic“ Aleny Zicháčkové. Na sobotní večerní dragonpárty mohlo být podle našich odhadů až 1500 dobře se bavících návštěvníků. Ke spokojenosti všech účastníků festivalu přispěl dozajisté i servis nápojů a dobrých jídel, který  byl dostatečný a rozmanitý. Nikdo přitom nemusel čekat v dlouhých frontách.
 
V neděli, již od samotného počátku programu, přijeli natáčet sportovní klání na tomto dračím festivalu redaktoři Ostravského studia České televize – můžeme se proto těšit minimálně ve „Sportu v regionech“  na reportáž a sestřih z průběhu jízd. (Kdy to bude a vše ostatní se dozvíte i na tomto webu)
 
Něco z výsledků:
·        Startovalo celkem 31 posádek
·        v kategorii Grant Prix na 1000 m zvítězil Dragonforce Přerov a na trati 200m to byl Dračí dech Hranice.
·        v kategorii Fun na 1000 m všechny překvapil svým vítězstvím Sokol Kojetín a na 200 m vyhrála Sedmá rota.
·        ve školách na obou tratích zvítězila posádka Mystic Dragons a za nimi si umístění vystřídaly posádky kojetínského gymnázia – Desoláti a Mix Gymnásia.
·        V kategorii dračici na obou tratích zvítězily Heparinky. Poděkování za skvělé jízdy, ale patří i „Hraďačkám„ z Chropyně a Dračicím z Radnice.
 
O výborných výkonech a vyrovnanosti posádek svědčí i to, že dvakrát jsme museli vyhlásit tzv. mrtvý závod - kdy několik lodí dojelo do cíle naprosto shodně. Ve stanovení pořadí bychom bez cílové kamery pořadí neurčili. Sportovci i diváci si také vždy mohli výsledky ověřít na velkoplošném monitoru, který po každé jízdě znovu zobrazoval pořadí lodí při dojezdu do cíle. To vše zajisté přispělo ke korektosti a dobré atmosféře při rozhodování závodů.
 
Oceněné posádky si odvezly z Kojetína nádherné poháry, hezké medaile a diplomy, a všichni snad i příjemné dojmy z krásných chvil strávených u řeky Moravy. Ještě jednou dík všem posádkám za skvělé výkony, pořadatelům za připravenost a divákům za povzbuzování!
  
Všichni se těšíme na další, v pořadí již 7. ročník tohoto oblíbeného festivalu v roce 2013!
 
 
 

webstranky - ročníku 2011

 

Náhledy fotografií ze složky DRACI NA HANÉ - 2012

 

Komentáře

Přehled komentářů

Draci na Hané 2012

(HYBRID dragons, 9. 9. 2012 13:35)

Taky děkujeme za super závody, dračí víkend v Kojetíně jsme si užili na jedničku. tady přikládám video ze závodů od kojetínksé fun posádky HYBRID DRAGONS.

http://www.youtube.com/watch?v=MRAPgVc6riQ

Poděkování

(Děda Pytuch., 20. 8. 2012 10:51)

Věřím, že přijde ještě i z úst povolanějších. Za sebe Vám všem děkuji za pořadatelský koncert. Věřím,že to ocenili všichni účastníci a že se nám to určitě v dobrém vrátí. Tak ještě jednou dííííík!!!!!!

Nějaký program pro děti?

(Maminka, 13. 8. 2012 17:10)

Re: Nějaký program pro děti?

(Prokeš Jiří, 14. 8. 2012 8:37)

Ano, doprovodný program pro děti je plánován po oba dny. K tomu budou realizovány během soboty tři jízdy pro veřejnost a to pravděpodobně v 10,30 ve 12,30 ve 14,45.