Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ EVROPY 2013 - HAMBURK

26. 8. 2013

hamburg.jpg

V Hamburku se naučili vyslovovat "Kojetín"

Obrovský úspěch kojetínské posádky v nejvyšší evropské soutěži ...

... Kojetín získal v Hamburku  5x zlato a 1x stříbro !!!              

logo-eccc2013.jpg      Čtyři posádky dračích lodí (DL) „Kanoistiky Kojetín“ se 23 až 25. srpna 2013 zúčastnily Mistrovství Evropy DL klubových posádek. Další posádky z České republiky byly z Prahy, Přerova, Nymburka, Znojma, Jablonce a Brna. V kategorii Premiér Open Kojetín reprezentovala posádka tvořená společenstvím z Ostrožskou Novou Vsí pod názvem Onkojchorchoj, ženy byly zastoupeny posádkou „Fun“ a veteráni kategorie B (50+) jeli v posádce Kojetín Oldies a Kojetín Oldies Mix.
dscf0903.jpg     Mistrovství Evropy probíhalo v lokalitě Dove Elbe, jihovýchodně od centra Hamburku. Po celou dobu bylo pěkné slunečné počasí a vál jen mírný vítr, který výsledky závodů nijak neovlivnil. V pátek se závodilo na trati 2 km . Onkojchorhoj dojeli sedmí, ženy skončily čtvrté a veteráni získali jak v kategorii Open tak v kategorii Mix zlaté medaile.
    V sobotu se závodilo na trati 200 m .Onkojchorchoj dojel opět na sedmém místě a stejně také na čtvrtém místě skončily naše ženy v posádce Fun. Veteráni zopakovali úspěchy z pátku, nikdo je nepředjel - takže ziskali opět další dvě zlaté medaile!
dscf0977.jpg     V neděli se jelo na trati 500 m. Onkojchorchoj tentokrát na osmém místě a Fun na zakletém čtvrtém. Mix veteránů byl tentokrát pokořen německou posádkou Neckardrachen Heilbronn, ale v mužích (kategorie Open) opět přesvědčil o své sportovní zralosti a získal v pořadí již páté zlato.
     Kojetínská děvčata se hned v Hamburgu rozhodla, že ta čtvrtá bramborová místa v Kojetíně oslavíme bramboráky. Tak to děláváme, když je smůla a jsou stále jen ty  bramborové medaile. V posádce „Velký holky“ (KVS Praha) v kategorii 40+, si naše veteránky dovezli dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.
     V klubech tak Kojetín se svým ziskem pěti zlatých a jedné stříbrné medaile skončil za vítězným Neckardrachen Heilbronn na úžasném druhém místě a udělal tak díru do světa  (do Evropy).
 dscf0919.jpg
 zpracoval Petr Válek pro mfdnes

kompletní výsledky ze všech jízd

výsledky - celkové pořadí (overall standigs)

výsledky klubů z ČR jsou souhrnně uvedeny např. zde

obrovská radost našich sousedů z Pr... je i v deníku

a je již i ohodnocení z našeho ČADLu

logoDBm.jpg

dscf4300_1024.jpgdscf4309_1024.jpg

..... a to jsou naše ulovky z labských vod (líc i rub) ...... 

 

Náhledy fotografií ze složky Hamburk - 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář