Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Mistrovství světa klubových posádek dračích lodí 3. 9. až 7. 9. 2014 Ravenna Itálie

logo_2014ravenna.png

V týdnu od 3. září do 7. září 2014 proběhlo v Ravenně na umělém závodním kanále deváté Mistrovství světa dračích lodí klubových posádek. Startovaly zde posádky Kanady, Číny, Filipín, Austrálie, Japonska, USA, Ruska, Británie, Německa, Itálie, Polska, Maďarska, a řada dalších klubových posádek. Celkový počet závodníků dosáhl více jak čtyři tisíce účastníků. Z hlediska konkurence a dosahovaných sportovních výkonů pak toto mistrovství představovalo absolutní světovou špičku dragonboatingu.
 
Reprezentovat Českou republiku a mateřský oddíl mohly posádky, které byly vybrány na základě celkového umístění v „Českém poháru dračích lodí“. Posádka, která se dokázala umístit v soutěži do pátého místa získala oprávnění startovat na této vrcholné mezinárodní soutěži a mohla tak reprezentovat svůj mateřský oddíl, město a v neposlední řadě svou zem. 

Kanoistiku Kojetín a město Kojetín tak na tomto mistrovství světa reprezentovala posádka kojetínských veteránů a veteránek, kteří startovali v kategorii „Open senior B“ a v kategorii „Mix senior B“ na tratích 2000 metrů, 500 metrů a 200 metrů.

fotoravena2a.jpg

Prvně jmenovaná posádka mužů obsadila v závodech na 2000 metrů a 500 metrů čtvrté místo z celkem jedenácti přihlášených posádek. Od bronzové medaile je dělila na 2000 metrů jen 1,820 tisícin sekundy a v závodě na 500 metrů byl odstup od bronzové medaile ještě těsnější a to pouhých 0,071 tisícin sekundy. Na trati 200 metrů skončila posádka na celkovém šestém místě.
 
V kategorii smíšené „mix“ probíhalo soutěžení v podobném duchu a z celkově čtrnácti zúčastněných posádek jsme obsadili v závodě na 2000 metrů a 200 metrů celkové čtvrté místo, kdy od medaile nás na 200 metrů dělilo neuvěřitelných 0,013 tisícin sekundy.
 
V sobotu 6. září v 13:15 startovala posádka mixu finálovou jízdu na 500 metrů. Vynikajícím rozložením tempa v průběhu závodu a strhujícím finišem na posledních metrech trati vybojovala posádka mixu třetí místo a získala tak pro oddíl a město Kojetín historicky první bronzovou medaili z mistrovství světa klubových posádek.
 
katka_p1130056.jpgPosádku „Dragonteam Kojetín Oldies“ zaregistrovanou u české asociace dračích lodí tvořili závodníci a závodnice: 
z Kojetína:  Ladislav Oulehla manažer a kapitán posádky, Pavel Válek trenér posádky, a závodníci Miroslav Polách, Stanislav Hrňa, Jaroslav Mucha, Jiří Křepelka, Oldřich Křepelka, Ladislav Jež, Karel Liška, Jiří Finger, Jiří Beňa, Jiří Prokeš, Libor Hrdý, Ivana Strouhalová, Marie Navrátilová a bubenice Kateřina Vymětalová
z Prahy:   Karel Kadlec, Milan Hájek, Ota Jermář, Vladimír Vonka, František Franc,  Vláďa Havelka, Helena Chudomelová
z Hranic:   Radek Gnida, Mojmír Dohnal, Petr Sehnoutka, Miroslav Dvořáček, Magda Gnidová, Šárka Bláhová, Věra Mrázová
z Brna:  Zlata Růžičková, Iva Hrazdírová
z Chomutova: Blanka Doležalová
 
Takové úspěšné vystoupení na mezinárodní scéně by nebylo možné bez finanční podpory města, které podporuje sportovní činnost našeho oddílu, sponzorských darů olomouckého kraje a Pilany Hulín.

fotoravena.jpg

Obrovský kus energie a volného času věnoval ve prospěch posádky kapitán a manažer Laďa Oulehla, který vzal na svá bedra odpovědnost a rozhodování v kritických okamžicích v průběhu celého mistrovství. Bez systému ve sportovní  přípravě, na kterém jsem se jako trenér podílel a bez konzultací s Mirou Poláchem, který pomáhal svými zkušenostmi při hledání nejlepších možných variant a taktiky jednotlivých závodů by se nám těžko podařilo dosáhnout těchto skvělých výsledků.
 
Nemůžu samozřejmě zapomenout na všechny členy posádky bez rozdílu, kteří svým výborným přístupem a tréninkovou pílí dokázali, že my všichni společně patříme do mistrovské třídy dragonboatingu.
 
Závěrem bych rád vyjádřil své přání, aby naše výsledky a vztah k celoživotnímu sportování byly příkladem pro vodáky našeho oddílu všech generací.   
 
Za Kanoistiku Kojetín   ikona-HTML.jpg
předseda oddílu Mgr. Pavel Válek
 
fotogalerie na facebooku, ilustrující atmosféru na závodišti, jsou dostupné po rozkliknutí snímků umístěných v textu
 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář