Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY - DLOUHÉ TRATĚ 2014

26. 4. 2014

 

VÝSLEDKY

ikona-pdf.jpg

podle kategorií

 ikona-pdf.jpg

absolutní pořadí

ikona-XLS.jpg

(xlsx)

 

SPORT V REGIONECH 1. 5. 2014 - 10:50 na ČT sport

televizor.jpg 

(minuta 0:50 až 5:55 pořadu)

14-mcr-dl-dt_b.jpg

Dračí sezóna 2014 úspěšně odstartována

V sobotu dne 26.4.se v Kojetíně na řece Moravě uskutečnil letošní první závod Českého poháru dračích lodí v roce 2014.

Prvním závodem je již tradičně Mistrovství ČR v dlouhých tratích, které je vstupním krokem do seriálu závodů na českých a moravských vodních plochách.
Jak se ukázalo počasí nám přálo, co se týká teplot i přeháněk a tak jediné s čím se závodníci utkali byly jejich vlastní fyzické výkony.
Na trati měřící přesně 5 km a ještě o něco více, letos prověřilo své síly  7 posádek v kategorii Open , 5 posádek v kategorii Woman a 8 posádek v kategorii Premier mMx, v rámci Grand Prix startovalo 6 posádek.
Závod se jel stíhacím způsobem, známým spíše z rychlobruslení nebo dráhové cyklistiky, zvaným též Rondel  (lodě po sobě jedoucí v minutovém intervalu, startují každá k jiné obrátce. Pokud je to nejasné mrkněte na obrázek, snad to pomůže). Na spodní i horní obrátce byly instalovány kamery – průjezdy obrátkou tedy mohli diváci sledovat na obrazovce v prostoru cíle.
První odstartovaná kategorie byly ženy (Premier Women), kde si pro vítězství dojela posádka W.I.L.D. of Prague - Slavia Praha, na druhém místě skončily jejich věčné rivalky DB Tragédky Praha, třetí místo bral team Sport Fun Kojetín. Bramboru si z Kojetína vezou Velký holky (s titulem MČR ve veteránské kategorii)  a páté místo zůstává doma v Kojetíně pro Wings of the Dragon.
V kategorii Premier Open se Mistry ČR stali borci z Dragonteamu Nymburk, stříbrné medaile bral Dragon Force Přerov před bronzovým teamem Box-ONV. Bramborová medaile odputovala s Pražským výběrem. Páté a šesté místo si rozdělili mladí a Oldies  z Kojetína (kteří mimo jiné berou titul MČR ve veteránské kategorii) a závodní sedmičku uzavřela Pardubická Legie.
 V Kategorii Grand Prix si vítězství odvezli domů Brněnští draci, stříbro Dračia Legia Trenčín a bronz Spinning a fitnes Brno. Brambora zůstala pro Akord Kojetín, páté místo vzala za své Azuma Dragons a šesté místo zůstalo Vrahovické sací jednotce.
Nejobsazenější kategorií Premier Mix, která letošní MČR uzavřela. Na prvním místě dojel a Mistrem ČR se stal Traburk, stříbro putuje opět do Přerova s teamem Dragon Force Mix, bronz si z Kojetína odvezl Pražský výběr Mix, bramborová medaile v této kategorií připadla na Box-ONV Mix, páté místo bere druhý přerovský team Moravian Dragons Mix, šesté místo v přímém souboji bere Oldies posádka z Kojetína (a přidává druhý titul ve své plně obsazené kategorii) sedmé místo je tedy u domácích DT Kojetín a soutěžní osmičku uzavřel team Dragon Club Brno Mix.
Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony, a těšíme se na brzké shledání tentokrát v Praze.
valhon 
 
Časový harmonogram závodu:
Sobota 26.4.2014    .....      časový posun - opravy  - viz "startovka"
9:30 hod  .................  porada kapitánů  

10:30 hodin ...............Premiér Woman 5000 m  

11:30 hodin .............. Premiér Open 5000 m    

12:30 hodin  ............  Grand prix 5000 m  

14:30 a 15:30 hodin (starty)  .......... Premiér Mix 5000 m  

Uvedený časový rozpis je orientační. Bude upraven dle počtu přihlášených posádek.

Informace k ubytování :- kontaktní osoba Peťa Válek , tel.602579025

Přihlášky je možno zaslat e-mailem na adresu prokesji@seznam.cz na příslušném formuláři s vyplněním názvu týmu a výběrem kategorií. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 21.4.2014.

Závodí se v souladu s pravidly České Asociace Dračích lodí, samostatně pro ČP a GP Kapitánům budou pravidla vysvětlena na poradě. Závod se pojede na 6-ti lodích BUK.. Více viz propozice.

Vyhlášení vítězů a předání cen

Dragon Party s rokovou kapelou Pantock 

ve 20.00 hodin.

Celým závodem bude provázet moderátor rádia Haná Lukáš Kobza
rondel.jpg

 

 

Grafické schema trati MČR

(jako "pdf" - ke stažení)

 

 

PORADA KAPITÁNŮ

9:30

 

poloha loděnice na mapě

..... pro informaci zveřejňujeme předběžnou startovní listinu - rozpis jízd.

Změny jsou možné provést operativně na poradě kapitánů v sobotu, a ta je posunuta na 9.30 hodin.

 MČR - dlouhé tratě 5 000 m - Kojetín 2014

soubory (pdf)  ke stažení - viz logo "pdf" níže

PROPOZICE

STARTOVKA

Premiér Woman

Premiér Open

Grand Prix

 

 

Premiér Mix

ikona-pdf.jpg

ikona-pdf.jpg

ikona-pdf.jpg
 
 

Komentáře

Přehled komentářů

v Kojetíně bylo bezva

(Ivo Kruček, 14. 5. 2014 22:11)

vzpomíname na závody ve vaší loděnici. Moc se podařily. měli jste je velmi dobře zorganizované a bylo se na co dívat. Ať se to podaří tak dobře i příště, už se těšíme