Jdi na obsah Jdi na menu
 


KŘEST BŘEHULE

15. 10. 2006

Obrazek

Po dlouhém čekání a poctivých trénincích na pramicích se kojetínští vodáci dočkali. V neděli 15. 10. 2006 po 14.00 hod. se v loděnici Kanoistiky Kojetín křtila nová dračí loď. 

 Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Této slavnostní události předcházel opolední trénink, kdy si mužská posádka zajela až na „Strž“(12 km). Na odpoledne přichystaly dračice bohaté občerstvení (mimo jiné to byl i estetický zážitek)  a Obrazeksamozřejmě také šampaňské na křest a přípitek. Křest provedl pan Miroslav Kapoun st., kterému vděčíme za nákup této lodi a tímto mu ještě jednou děkujeme. Pokřtil ji jménem "Břehule“ a popřál jí hodně zdaru, úspěšných startů a Obrazekpředsedovi Kanoistiky Jiřímu Prokešovi, ať nemá v budoucnu nouzi o dobré kanoisty a aby „Břehule“ mohla jezdit v plném obsazení. Potěšila nás účast starosty města Ing. Mojmíra Haupta. Křtu se zúčastnili také sponzoři, kteří nám v letošním roce přispívali na činnost.

Obrazek

Mnohý z nich také do lodi zasedl a zkusil, jaký je to nádherný pocit zapádlovat si v tak početné posádce.

Pro vaši informaci loď měří 12,5 m a váží 250 kg, pádluje na ní 20 závodníků, rytmus udává bubeník a směr udržuje kormidelník.  

 

Obrazek

O tom, že to „dračice“ a „dračáci“ myslí vážně, svědčí trénink, který dosud probíhal 3x týdně na vodě. V následujícím období už budeme jezdit jen o víkendech, 2x týdně cvičit a posilovat v hale SOU a 1x týdně plavat v krytém bazénu.

Obrazek

 

TOPlist