Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sabaudia 2008

5. 9. 2008

8th EUROPEAN NATIONS

DRAGON BOAT CHAMPIONSHIPS

Europen dragonboat championship - Sabaudia 9/2008 - medved

SABAUDIA, ITALY

 více na strankách 

www.edbf.org

 

AKTUALITA Z PRŮBĚHU ZÁVODŮ

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

veteráni ČR = ZLATO

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mistrovství Evropy dračích lodí v italské Sabaudii

Ve středu 3. září vyjel v podvečer z Kojetína autobus naložený vybranými kojetínskými dragony, kteří měli následující víkend obléci dresy v barvách republiky a reprezentovat vlast na Mistrovství Evropy, které letos proběhlo v italské Sabaudii. Po 20-ti hodinové cestě jsme vystoupili z autobusu. Do nosu nás praštil slaný vzduch a na kůži vyrazily kapky potu z nesnesitelného vedra. Čtvrtek jsme měli volný, a tak jsme se asimilovali na tamější pláži.

V pátek, hned po snídani, jsme přijeli na závodiště a šli vyzkoušet místní vodu, chvilku jsme si odpočinuly a psychicky se připravili na start dvoukiláku. Muži dojeli 6., ženská posádka spolu s veteránským mixem skončily na 5. místě, brambory dovezli junioři a MIX, veteránky si dovezli stříbro a veteráni se stali mistry Evropy! Perličkou při vyhlašování byla “česká“ hymna. Když všichni přítomní se slzou v oku, pocitem štěstí a národní hrdosti dozpívali “Kde domov mùj?“ nastaly tři vteřiny ticha, po kterých se začalo ozývat i “Nad Tatrù sa blýska“. Veteráni se jen zasmáli a ve zpěvu pokračovali.

V sobotu se začalo závodit na 200m. Na této trati na 6. místě dojely ženy, na 5. veteráni, na 4. muži, bronz si dovezli junioři a posádka MIXu, stříbro obhájily veteránky.

Neděle patřila pětistovkám. Na této trati měla česká výprava poslední možnost spravit české skóre v kategorii muži/ženy. Na 6. místě skončili junioři a muži, na 4. místě skončil veteránský MIX, bronzovou medaili si dovezly ženy a MIX, stříbro vezou opět veteránky.

Večer, jen co jsme se sbalili, a naposled se okoupali v moři,  naskákali jsme do autobusu a vydali se na dalekou cestu zpátky domù.

Na Mistrovství Evropy dračích lodí se nominovali:

V kategorii juniorù:

Jan Dostál, Řežábová Hana ml., Šťastníková Jitka


V kategorii žen:

Ilona Kapounová, Jana Klasovitá, Ladislava Minaříková ml., Kateřina Poláková, Dagmar Smrčková, Petra Šupčíková, Kateřina Vymětalová, Mirka Zedníčková

V kategorii mužů: Jaroslav Mucha

V kategorii veteránek: Hrňová Lenka, Řežábová Hana st.

V kategorii veteránů:

Stanislav Hrňa, Jaroslav Mucha st., Pavel Válek, Miroslav Polách, Ladislav Oulehla, Jiří Prokeš a Ladislav Jež

!!! Všem zúčastněným gratulujeme !!!

-m-

 Host unlimited photos at slide.com for FREE!

další známé výsledky

FEDERAZIONE ITALIANA DRAGON BOAT

fotogalerie

http://www.slide.com/r/CRH8kxKh6j8sDg9FwB5t4XX3NRfFO2Ft?cy=un

 

Komentáře

Přehled komentářů

ME italia

(chochvajs, 9. 9. 2008 15:29)

Všem zúčastněným gratuluju

Sabaudia

(Plecka, 9. 9. 2008 13:20)

Cervene dekují modro bilym, ze se s nimi alespon na vikend staly taky cervenymi :o))) a aspon nejakou tu placku si vezem dom:o)