Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - 2008

9. 8. 2008

3. mistrovství České republiky dračích lodí

 

VÝSLEDKY - ONV

 celkové pořadí posádek - po 4.kole ČP DL 2008 v ONV

 

Předjely jsme mistryně Evropy - domů vezeme zlato! 

Letos, již potřetí, se mistrovství ČR v dračích lodích konalo na Kunovské tabuli, v Ostrožské Nové Vsi. Vrchol sezóny si nechali ujít pouze novopečení mistři světa – pánové z Přerova a Nymburka.

 Tentokrát jsme se na závody nehnali přes celou Republiku, a tak si mohli trochu pospat. O to horší bylo probuzení do ne zrovna prosluněného rána. Ani na místě počasí neodpovídalo půlce léta. Zajímavostí těchto závodů, z naší strany bylo, že jsme zvládli poskládat tři posádky mixů, čímž se celý dračí svět dozvěděl o naší početné základně - za Kojetín startovalo celkem šest posádek: muži, ženy, veteráni a mixy A, B a C.

 První start celého mistrovství byl již tradičně věnován ženám a 200m. Koječačky nezklamaly a z rozjížďky postoupily rovnou do velkého finále. Muži a MIX A postoupili taktéž, veteráni spolu s MIXem B a C skončili v malém finále. V konečném pořadí nezklamali ani veteráni, kteří obhájili své pozice a opět si vyjeli zlato, muži a ženy skončili stříbrní, MIX A třetí, MIX B dojel osmý, MIX C devátý.  Odpoledne - po chvilce volna a útržcích spánku jsme se opět začali chystat na vodu, tentokrát na start dlouhé tratě. Na dvoukiláku se pořadí nezměnilo – veteráni mají další zlato, ženy a muži, o prsa, stříbro, MIX A bronz, MIX B dojel 7, MIX C na 12 pořadí. Po vyhlášení se většina sbalila a jela se domů pořádně vyspat.

 V neděli se závodilo na půlkilometrové trati. Ani tady koječáci nezklamali, ba dokonce překvapili. Z rozjížďky do velkého finále postoupili ženy, muži a MIX A. Veteráni, MIX B a C postoupili do finále malého. První finálová jízda patřila ženským. Na této trati si věří nejvíce a chtěly ukázat, jaký kus práce od minulých závodů odvedly. Pro mnohé bylo překvapením, když projely cílem zároveň s červenými W.I.L.D.kami. Po dojetí se odnikud neozýval potlesk a jásání, jak bývá zvykem. Celý areál ovládlo ticho a napětí. Pořadatelé nebyli dlouhou dobu schopní říci výsledek, a tak někteří nevydrželi a šli se podívat na věž. Celý vzniklý problém byl v tom, že W.I.L.D.ky na lodi neměly hlavu. Cílovou čárou však jako první projela loď Kojetína. Dlouho se řešilo, jak to bylo na startu, čarovalo se s pravidly,… nakonec nám připsali zlato! Vracíme se jako mistryně ČR! Po ženských jeli muži a MIXy. Veteráni vezou další zlato, muži mají opět stříbro, MIX A dojel 4., MIX B - 8, MIX C - 10.
 

FINÁLE ŽEN - 500 m

 

 Celé mistrovství bylo zakončeno vyhlášením, při kterém proudem tekly jak slzy štěstí, tak šampaňské. Po vyhlášení jsme nasedli do aut a plni euforie jsme se přesunuli do loděnice, kde se všichni podělili o zážitky a úspěchy a někteří možná i náležitě zapili - ve vlnách Moravy.

Z mistrovství ČR  jsme dovezli celkem 286 medailí – 52 bronzových, 130 stříbrných a 104 zlatých. Pohárů máme 11 – 2 bronzové, 5 stříbrných a 4 zlaté.

Závěrem si neodpusíme velký dík Staňovi a Romanovi od ženských:
 

"Neděláme to kvůli kovu, co se nám houpe na prsou, ale kvůli pocitu tady, u srdce!"

             

-m-

Týdeník Kroměřížska

 FOTOGALERIE

- snímky z průběhu obou dnů závodu

fotogalerie byla foplněna o další snímky Jirky Kučírka a Jirky Kačírka

 

 

VIDEO

- finále 200 m muži (9.8.2008)

 

- finále 500 m ženy

 

- finále 500 m muži

 

- finále 500 m MIX (10.8.2008)

 

 

ODKAZY

Slovácký deník 8.8.2008 - Víkend bude patřit dragonům

první videa na yootube - finále OPEN na 200m trati

info na web.stránkách ČADL - Mistrovství ČR závodů DL v ONV opět vynikající 

 

propozice

 

více na

http://www.onv-reznici.cz

Obrazek

 

 ČASOVÝ PROGRAM

STARTOVNÍ LISTINY

stávající výsledky ČP DL 2008 

 

Obrazek
(děkuji za pochopení - váš webmaster)