Jdi na obsah Jdi na menu
 


dRAČICE

10. 5. 2008

1. ZÁVOD  ČP  DRAČÍCH  LODÍ  V  RAČICÍCH,

aneb Čápe, řekni „papuč“!

 Píše se 10. května, jsou 3 hodiny ráno a banda podezřele vypadajících lidí naskakuje do žlutého autobusu, který se posléze vydá na pětihodinovou cestu do (d)Račic. Bylo to 5 hodin plných spánku, motivačních velkých řečí a nervozity z toho, jestli vůbec dojedeme.

Dojeli jsme! A to bez větších komplikací, avšak s výletním kolečkem  okolo tamějšího kanálu. Po okružní jízdě, úspěšném dojezdu a ubytování, jsme se rychlostí blesku vysoukali z civilního oblečení a naskákali do našich krásných, občas zapáchajících, modrobílých dresů a vydali se vstříc osudu.

První start byl v 9:00, kdy jako první své síly poměřily ženy. Všechny naše, kojetínské, posádky se buď rovnou, nebo přes mezijízdu dostaly  do velkého finále. První finálová jízda letošního roku byla věnována ženám. Ty chtěly zuby nehty ukázat, jak kvalitní byla jejich příprava na první závody. Všichni vykulili oči, na 3 lodě, které projely cílovou čárou téměř zároveň. Koječačky dojely druhé za W.I.L.D of Prague a před DB Trágédkami. Další startovali muži. Opakovala se stejná situace jako u ženského finále, s tím rozdílem, že naši chlapi dojeli třetí za Pražským výběrem a Dragonteamem z Nymburka. V MIXu si Kojetín vybojoval třetí příčku. Po tomhle všem jsme se vydali k naší dočasné ubikaci a dospávali ranní brzké vstávání a psychicky  i fyzicky se připravovali na dvoukiláky.

První start dlouhé trati byl opět věnován ženám. Za zmínku určitě stojí neschopnost startéra a pořadatele, kteří začali vysvětlovat jak se bude startovat v době, kdy většina lodí nebyla v doslechu a hlavně to co kdo na břehu říká jim bylo jedno. Startér byl pak přímo kouzelný, když na okolní lodě z plna hrdla křičel, ačkoliv mu na krku visel megafon. Z dlouhé tratě si ženské dovezli bronz, chlapi s MIXem bramborovou medaili.

Večer se část přítomných rozvlnila do rytmů rockové kapely Žlutý pes. To byl ovšem večer ještě mladý a opravdové křepčení „sičáků“ z Kojetína bylo k vidění až o pár hodin později.

Nedělní dopoledne bylo věnováno 500m. Byl změněn způsob vyhodnocování vítězů tak, že každá posádka jela celkem dvě jízdy, z jejichž časů se udělal průměr a posádka s nejlepším časem se stala vítězem. Začaly - jak jinak - ženy. Z  první jízdy, upřímně, ne moc vyvedené jsme si vyjeli 3. nejlepší čas. První mužská jízda byla opět o hlavy a naši chlapi si vyjeli, stejně jako ženské, 3. nejlepší čas. MIX skončil za Pražským Wild Výběrem na druhé příčce.
Hned následovaly druhé jízdy, které měli rozhodnout o celkovém pořadí. Ženská posádka dojela jako v předchozí jízdě, takže si z pětistovky dovezla bronz. Pokračovalo chlapské finále, které se pro všechny stalo obrovským překvapením. Přerovská a kojetínská posádka za sebou nechaly díru velikosti jedné lodi, za kterou se „plácal“ Nymburk s Pražským Výběrem. Po zprůměrování obou časů jsme se konečně dozvěděli výsledky:
KOJETÍN VYHRÁL ZÁVOD NA 500m. Téměř v nirváně, plni nadšení jsme naskákali do lodě a vydali se na poslední start 1. seriálu ČP dračích lodí-MIX. Z této kategorie jsme si  dovezli stříbrnou příčku.

Po vyhlášení, jsme se sbalili a chtěli se vydat k domovu, ale někteří si ještě zašli na „zákusek a kávu“, takže jsme se během čekání na ně procházeli po závodišti a pár z nás omylem zaslechlo rozhovor, dvou nejmenovaných pánů, ohledně našeho zlata. To nám přidalo na náladě a my spokojení naskákali do naší milované karosy. Cesta byla plná bujarých oslav, při kterých nepřestaly téct hektolitry  alkoholu. Měli jsme proč slavit. Bylo to historicky první vítězství kojetínské dračí posádky. Domů jsme si dovezli celkem 4 bronzy, 2 stříbra a 1 zlato.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších závodů!

                                                                                                -m-

 

PODROBNÉ VÝSLEDKY ZÁVODU

 

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ V POHÁRU

 

Obrazek

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

 

~ ~ ~

Novinky Českého poháru dračích lodí 2008

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

GOOD

(LOFI, 20. 5. 2008 23:10)

Skvely vysledky, pekny fotky, nadherny pocasi..co vic si prat:) Segra a ten igelit na ruce je vazne ulet:))) Obcas zajdi na icq nebo skype!!! Zdravim z Belgie.

výsledky

(Ždirba, 18. 5. 2008 17:45)

detailní výsledky zde : http://www.dragonboat.cz/main.php?page=110

pokus

(STANA, 16. 5. 2008 22:58)

Holky zítra to opět pořadně rozjedeme na pllné kule. ATˇse ostatní soupeřky třepou. pa adobrou .

Ahooooj

(Lula, 15. 5. 2008 22:30)

Ahoj Broni,
super, ze ses ozvala.Diky moc za gratulace!!!Nekdy se na nas prijd (z nostalgie) podivat, rady Te uvidime!!!!
Doufam, ze se mas fajn.
Mej se,
Lula
P.S. S tou chvalou jsi to teda prehnala,uplne se cervenam!:-))

tez gratulujuuu!

(sara-db tragedky praha, 14. 5. 2008 20:09)

Zdravim kojetinske draky a take gratuluji ke krasnemu zlatemu zahajeni CP-jen tak dal!!!

GratulujI!

(Bronaseg, 13. 5. 2008 21:01)

Zdravim vsechny a moc gratuluji!!!SUPER!!!Mrkla jsem na fotky a vypada to, ze tam byla super pohoda!Mrzi me,ze jsem se nemohla take zucastnit... Drzim pesti do dalsich zavodu!A jeste k fotkam: Lula je kocka!Moc ji to slusi..!Mejte se nejlip!pac a pusu Bronaseg

Gratulace

(Sabina, 12. 5. 2008 14:33)

Moc vám všem gratuluju! Jste vážně skvělí :-) Jen tak dál, ať jim letos dáte na prdel :-))