Jdi na obsah Jdi na menu
 


P R A H A

21. 6. 2008

Informace ke 3. dílu ČP dračích lodí,

který se konal v Praze na stadionu vodních sportů na Císařské Louce 

v sobotu a v neděli  21.-22.6.2008.

  Obrazek

Na základě vašich připomínek jsme přistoupili k úpravě časového programu a doufáme, že uvedené změny budou vyhovovat sportovním týmům, startujícím v ČP.

TAK TEDY:
Sobotní program zahájí v 10 hod. kategorie Dragon Boat Grand Prix pro firemní a ryze amatérské a fun týmy. Program ČP začne až v bloku po, tedy ve 13 hodin závody na 200m - open, ženy, mix. Předpokládáme, že to ocení zejména mimopražské posádky, které jedou na závody až ráno.
Odpoledne následuje ČP na 500m - open, ženy, mix. Konec sobotního sportovního programu očekáváme kolem 18.30. 

Večerní program spolu s Dragon party je ve znamení Pražského Výběru - proběhne koncert této skupiny v čele s Michaelem Kocábem a všichni si můžeme zazpívat "Pražákum, těm je hej!" Následuje Dragon Party.

Nedělní program, který začíná v 10 hod. je celý určen dlouhým tratím a závodu na 1km kategorie Dragon Boat Grand Prix pro firemní a ryze amatérské a fun týmy a dále ČP a závodu na 2000m pro open, ženy a mix. Konec festivalu spolu s vyhlášením výsledků očekáváme kolem 13 hodiny.

Těšíme se na účast vašich týmů a děkujeme za zaslání vyplněných přihlášek, které naleznete v příloze.

Sportu zdar, dragonboatingu zvlášť. 
Petr Klíma

CZECH DRAGON BOAT ASSOCIATION

 

Obrazek

  

A K T U A L N Ě   Z E  Z Á V O D Ů

3. závod ČP – Praha

Za 3. závodem ČP dračích lodí Obrazekjsme se vydali do matky měst – Prahy. Díky organizátorům, kteří první start naplánovali až na 1 hodinu, jsme nemuseli vstávat pár hodin po půlnoci, ale všichni, včetně Moraváků, si oproti ostatním závodům přispali. Autobus vyjel něco málo po 7. hodině od Alberta a asi po 4 hodinách jsme se už procházeli po Císařské louce, kde se všechno mělo odehrát.
            1. start již tradičně patřil ženám, následovali muži s veterány. Všechny kojetínské posádky se bez větších problémů dostali rovnou do velkého finále. Ženy a muži si vyjeli bronzovou medaili, veteráni opět ukázali, že ještě nepatří do starého železa, obhájili své pozice z Brna a domů si opět vezou zlato. Po dvoustovce jsme si Obrazekdopřáli hodinu volna a všechno začalo nanovo, ale na půlkilometrové trati. Jak ženy tak i muži a veteráni se opět probojovali do velkého finále. Ženské finále pak patřilo k jednomu z nejvyrovnanějších závodů celého víkendu. První tři lodě projely cílovou čárou téměř zároveň a do rozhodování o konečném výsledku musela být zapojena i cílová fotka, která nám opět přidělila bronzovou příčku. Muži dojeli druzí, veteráni nezopakovali výsledek ze sprintu a patřila jim celkově sedmá příčka, čímž si připsalive své kategorii 2. místo. Večer na dragony čekalo vyhlášení a koncert kapely Pražský výběr II, jehož písničky hrály celý den a to hlavně když se poblíž vyskytovala (dračí) posádka Pražského výběru. Jaká to náhoda!

Obrazek

            Po probuzení do až nepříjemně prosluněné soboty, zjištění startovních pozic,Obrazek rozběhání a rozcvičení se, jsme popadli pádla a začali se chystat na dlouhou trať. Ženské zase startovaly jako první. Závod probíhal bez komplikací pouze do druhé otáčky, kde se děvčata srazila s Velkýma holkama, při boji o to kdo vjede do otáčky první. Nepěkně na to doplatila Jitka, kterou, a to doslova, sejmula dračí hlava druhé lodě. Díky „hodinám“, způsobeným srážkou,  jsme podjeli bójku, což se po rozmluvě s rozhodčím do penalizace nepočítalo. Zbytek závodu proběhl bez komplikací.  Ani v tomto závodě se  ženským nepodařilo prolomit prokletí třetího místa. Muži dojeli třetí, veteráni o jeden a půl vteřiny skončili za Plzní, kterou pokořili pražští KVAS Oldies. Tím obsadili ve veteránské kategorii druhé místo, které o jeden bod za Kvasem získali v bodovém součtu za celý Pražský pohár.
            Po vyhlášení, jsme se relativně, rychle sbalili a mohli se vydat na cestu zpět k domovu, která utekla až neuvěřitelně rychle.


            Z Prahy jsme si dovezli celkem 5 bronzů, 3 stříbro a 1 zlato.

 

Všem zúčastněným gratulujeme!

                                                                                      -m-

 

Obrazek

 + další fotogalerie

TV - snídaně s Novou

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Praha

(Staňa, 22. 6. 2008 21:58)

Všem babám a dívkám díky za obrovský sportovní zážitek a k tomu patřící výsledky. Jednou to přijde a to bude bomba.Tak pa v úterý .....s dobrou náladou a spoustou elánu.....